משלחות

בעקבות תופעת האנטישמיות הגואה באירופה ומצב ההסברה הירוד בו נמצאת מדינת ישראל באירופה, מינהל חברה ונוער ומחלקת ההסברה של משרד החוץ, מארגנים במשותף משלחת "שגרירים צעירים" של תלמידים מכיתות י"א למסע הסברה באירופה.בני הנוער יוצאים למדינות באירופה ומביאים את דבר מדינת ישראל בפני אמצעי התקשורת, תלמידי בתי הספר העל יסודיים, בני נוער יהודי, מרכזים קהילתיים, בתי כנסת וארגונים שונים.

המשתתפים מתארחים בבתי משפחות מארחות מקרב הקהילה היהודית או אצל משפחות אחרות המאורגנות ע"י שגרירויות ישראל במקום. המועמדים יוצאים במשלחת לאחר שבוע של סמינר הכנה שמאורגן ומלווה ע"י אנשי משרד החוץ ומשרד החינוך, מינהל חברה ונוער.

הקריטריונים למועמדים: ידיעת השפה אנגלית על בוריה או/ידיעת שפה אחרת בהתאם לארץ בה יבקר השגריר הצעיר. שותפים משמעותיים באחד מנושאי המנהיגות (מועצות תלמידים, מש"צים, תנועות נוער, מד"צים) הבעת רצון להמשיך בפעילות בקהילה ולעסוק בהסברה לאחר החזרה לארץ. על המועמדים להיות תלמידים המסוגלים להשלים את חומר הלימודים,  יומלצו על ידי מנהל בית הספר והצוות הפדגוגי ויעברו מיונים במסגרת מחוזית וארצית ברמת ראיון, תצפית על פעילות ובמהלך סמינר ההכנה (בן שבוע לפחות).

המשתתפים עוברים תדריך בטחוני והכנה כנהוג בחוזרי מנכ"ל ויעמדו בכל הקריטריונים משימות ומטלות המוטלות על משלחת רשמית וייצוגית.

במסגרת ההכנה מתמודדים הנציגים עם מורשת מדינת ישראל, ההיסטוריה שלה, מצב החברה בארץ, מצב התרבות, החינוך ויחסי החוץ של המדינה. במסגרת ההכנה מתוודעים הנציגים גם על הישגי המדינה בכל שטחי המדע הטכנולוגיה התחבורה הבריאות והחקלאות. מעבר לסמינר ההכנה המשתתפים מכינים משימות ספציפיות לארץ בה הם מתארחים.

הנציגים מתנסים בתורת הדיון, הצגת נושא, התמודדות עם אנשי תקשורת, אנשי ממשל ומפגשים עם גורמים שונים אוהבים ועוינים כאחד. עוד הם מתנסים בריקודי עם, שירי ארץ ישראל, מנהגים יהודיים, נוצריים ומוסלמיים ולומדים כיצד להתנהג בכל חברה ומסגרת אליה הם עתידים להגיע. במסגרת החזרה לארץ כותבים השגרירים דו"ח ומספרים את חוויותיהם בבתי הספר והקהילה ממנה הגיעו.

קישורים מהירים

פייסבוק ביה״ס