מסלול אומנויות

מגמת אומנות

מגמת אומנות מקנה לתלמידים הכרות בסיסית עם עיצוב ואומנות בדרך של התנסות, לימוד וחוויה. דרך עבודה עם חומרי אומנות מגוונים, התלמידים ילמדו את שפת האמנות, יכירו אומנים ומושגים חשובים ויתנסו בטכניקות מגוונות בתחום הציור והפיסול.

השיעור שם דגש על התפתחותו האישית של התלמיד: היצירה מאפשרת לתלמידים "לעקוף" את המילים ולהרגיש בנוח לבטא רגשות, קשיים וכיוצא בזה.

מגמת מוסיקה

מגמת מוזיקה שמה לה ליעד להעשיר את עולמם המוזיקלי של תלמידי החטיבה.
במגמה נלמד לקרוא תווים ולהאזין למוזיקה (במקום לשמוע אותה…). נעשיר את העולם התרבותי בתחום המוזיקה, נחשף לסגנונות מוזיקליים מגוונים ולתקופות מוזיקליות שונות ונכיר נגנים וזמרים המשמעותיים לעולם המוזיקה. וכמובן – נשיר וננגן הרבה….

המגמה מתאימה גם לתלמידים שאינם יודעים לנגן ו/או לשיר – זוהי הזדמנות מצוינת להתנסות ולגלות עולם מופלא ומגוון. 

מגמת ריקוד ותנועה

מגמה זו תופעל ע"י "המרכז לאומנויות רחוב", בניהולו של חן לאווי.

התלמידים יקבלו שיעורי תנועה תוך היכרות מעמיקה עם תרבויות אומנויות הרחוב למיניהן, כגון: היפ הופ, אקרובטיקה וריקודים טרנדיים שונים מהרשתות החברתיות.

בנוסף למתן הכלים המקצועיים (ידע, קואורדינציה, טכניקות שונות) התכנית מקנה כלים להתמודדות עם קונפליקטים ואתגרים תנועתיים וחברתיים, כגון: ניהול וארגון זמן, פיתוח משמעת עצמית, יכולת לשיתוף פעולה ושיפור התקשורת הבינאישית, קבלת החלטות, יוזמה, ביטחון ולקיחת אחריות.

מגמת תיאטרון

מגמה זו תופעל ע"י "הבמה שלך"

התכנית מציעה מגוון תכנים והפעלות איכותיות ועשירות מתוך מטרה לחשוף את התלמידים לעולם התיאטרון והדרמה, דרכו הם יוכלו לפתוח צוהר לתחום חדש ולרכוש באמצעותו כלי עבודה ייחודיים להצלחה לימודית וחברתית, לצד מיומנויות חיים מחוץ למסגרות החינוכיות. הפעילות מאפשרת לכל ילד/ה להתבטא בסיוע כלים חדשים, למצוא עניין, להרחיב את הכישורים החברתיים ולהעשיר את העולם הרגשי, בדגש על השתלבות בקבוצה (כיתה) ובחברה.

  התכנית בנויה משני חלקים מרכזיים:
החלק הראשון עוסק בפרט: בחלק זה ילמדו התלמידים על יסודות עולם המשחק, חיבור לגוף ולקול, סגנון ביטוי מתאים, עמידה ויציבה נכונה, שימוש בטכניקות משחק שונות, לימוד אופן הכניסה לדמות ואתגרים בבניית התפקיד.

 החלק השני עוסק בקבוצה: בחלק זה נעסוק בהשתלבות ה"אני" בקבוצה, גיבוש הקבוצה, היכרות עם עולם התיאטרון, משחק מול קהל, עבודה על סצנות מפורסמות מתוך סרטים וסדרות וטכניקות אימפרוביזציה.

קישורים מהירים

פייסבוק ביה״ס